Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Spotkanie integracyjne w Natalinie

Pomimo łagodnej zimy udało nam się zorganizować  spotkanie integracyjne dla naszych uczestników w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym "Pod Wiatrakiem" w Natalinie. Zwiedzaliśmy okolicę i spacerowaliśmy w lesie. Mogliśmy też spróbować bigosu i upiec kiełbaskę przy ognisku. Czas upływał nam bardzo przyjemnie.

Więcej…
 
Grupa opiekunek dziecięcych i osób starszych - miejsca praktyk zawodowych

Miejsca praktyk zawodowych w grupie opiekunek dziecięcych i osób starszych:

  • Mieszkania Wieloprofilowe Chronione
  • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (Dział Usług Opiekuńczych)
  • Zakład Pielęgnacyjno- Opiekuńczy
  • Żłobek Miejski "Chełmskie Niedźwiadki"
  • Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej nr 1
  • Przedszkole Miejskie Nr 5

 

Więcej…
 
Zajęcia praktyczne grupy malarz-tapeciarz

Prace malarsko-remontowe w Straży Miejskiej przy ul. Obłońskiej oraz w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarneckiego w Chełmie w wykonaniu uczestników grupy remontowej/ malarz – tapeciarz.

Więcej…
 
Wsparcie grupowe z terapeutą

Tematem zajęć były uzależnienia, ich istota, rodzaje, funkcjonowanie osoby uzależnionej.


 
Warsztaty aktywizacji zawodowej

Podczas ostatnich zajęć z aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej omawiano zagadnienia związane z etycznym działaniem w miejscu pracy. Uczestniczki z dużym zaangażowaniem brały udział w ćwiczeniach i dyskusji na ten temat.

Więcej…
 
Zajęcia praktyczne grupy kucharz

W dniu 10.01.2018 grupa "kucharz" przygotowała pyszny i zdrowy krem z pomidorów, a na deser podała ciasto czekoladowe i babkę ucieraną.

 
Noworoczne fryzury

Wykonywanie noworocznych fryzur dla podopiecznych Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych przez uczestniczki Centrum Integracji Społecznej w Chełmie.

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne

W dniu 20.12.2017 roku zorganizowaliśmy dla uczestników oraz pracowników Centrum Integracji Społecznej spotkanie wigilijne. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w dekorowanie świątecznych pierniczków. W świątecznej atmosferze i przy pięknie przystrojonej choince podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.

Więcej…
 
Życzenia świąteczne

 
Kurs "Obsuga wozków jezdniowych widowych"

Z początkiem grudnia 2017 roku siedmioro uczestników grupy gospodarczej oraz trzech uczestników grupy malarz - tapeciarz rozpoczęło kurs "Obsługa wózków jezdniowych widłowych" obejmujący w pełnym zakresie zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Dzięki uczestnictwu w kursie nasi beneficjenci mają szansę na podniesienie własnych kwalifikacji zawodowych, czym zwiększą swoje szanse na zatrudnienie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 31