Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Teoria zawodu w grupie gospodarczej

Grupa gospodarcza II edycji projektu uczestniczy w zajęciach z teorii zawodu prowadzonych przez instruktora reintegracji zawodowej. Tematyka zajęć dotyczy głównie zasad profesjonalnego sprzątania oraz pielęgnacji i zakładania terenów zieleni z uwzględnieniem podziału na dwie podgrupy, tj. gracownik gospodarczy i konserwator terenów zielonych.

 
Wiosenne gotowanie

A oto zdjęcia z pracowitego dnia grupy kucharz. Zajęcia w pracowni kulinarnej.

Więcej…
 
Samodzielne rozliczanie deklaracji podatkowych PIT

W ramach zajęć z edukacji ogólnej uczestnicy zapoznali się z zasadami rozliczania podatku rocznego indywidualnie, z małżonkiem lub samotnie wychowując dzieci.


 
Spotkanie informacyjne dla pracodawców

W dniu 21.02.2018 odbyło się spotkanie informacyjne dla pracodawców pt.: "Rola Centrum Integracji Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w reintegracji zawodowej osób długotrwale bezrobotnych".

Podczas spotkania poruszano następujące zagadnienia:

  1. Dlaczego warto współpracować z Centrum Integracji Społecznej - zatrudnienie socjalne jako przykład wielowymiarowego wsparcia osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym  (prezentacja grup docelowych i metod pracy w CIS).
  2. Reintegracja zawodowa - działanie aktualizujące kwalifikacje w wybranych zawodach. Krótka prezentacja pracy w obrębie grup: remontowej, kulinarnej, pielęgnacji terenów zielonych, fryzjerskiej i stylizacji.
  3. Instrumenty rynku pracy formą wsparcia dla pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem absolwentów CIS.
Więcej…
 
Spotkanie integracyjne w Natalinie

Pomimo łagodnej zimy udało nam się zorganizować  spotkanie integracyjne dla naszych uczestników w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym "Pod Wiatrakiem" w Natalinie. Zwiedzaliśmy okolicę i spacerowaliśmy w lesie. Mogliśmy też spróbować bigosu i upiec kiełbaskę przy ognisku. Czas upływał nam bardzo przyjemnie.

Więcej…
 
Grupa opiekunek dziecięcych i osób starszych - miejsca praktyk zawodowych

Miejsca praktyk zawodowych w grupie opiekunek dziecięcych i osób starszych:

  • Mieszkania Wieloprofilowe Chronione
  • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (Dział Usług Opiekuńczych)
  • Zakład Pielęgnacyjno- Opiekuńczy
  • Żłobek Miejski "Chełmskie Niedźwiadki"
  • Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej nr 1
  • Przedszkole Miejskie Nr 5

 

Więcej…
 
Zajęcia praktyczne grupy malarz-tapeciarz

Prace malarsko-remontowe w Straży Miejskiej przy ul. Obłońskiej oraz w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarneckiego w Chełmie w wykonaniu uczestników grupy remontowej/ malarz – tapeciarz.

Więcej…
 
Wsparcie grupowe z terapeutą

Tematem zajęć były uzależnienia, ich istota, rodzaje, funkcjonowanie osoby uzależnionej.


 
Warsztaty aktywizacji zawodowej

Podczas ostatnich zajęć z aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej omawiano zagadnienia związane z etycznym działaniem w miejscu pracy. Uczestniczki z dużym zaangażowaniem brały udział w ćwiczeniach i dyskusji na ten temat.

Więcej…
 
Zajęcia praktyczne grupy kucharz

W dniu 10.01.2018 grupa "kucharz" przygotowała pyszny i zdrowy krem z pomidorów, a na deser podała ciasto czekoladowe i babkę ucieraną.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 35