Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Praktyki zawodowe grupy malarz-tapeciarz na terenie budynku CIS

Prace malarskie


 
Rozmowy rekrutacyjne

Od sierpnia prowadzone są rozmowy rekrutacyjne do drugiej edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości" współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Więcej…
 
Rekrutacja do kolejnej edycji w ramach projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości"

W sierpniu w Centrum Integracji Społecznej rozpocznie się rekrutacja do drugiej edycji w ramach projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Więcej…
 
Praktyki zawodowe grupy malarz-tapeciarz

Grupa malarz - tapeciarz podczas praktyk zawodowych w Przedszkolu Miejskim nr. 5, oraz w Żłobku Miejskim "Słoneczko" w Chełmie.

 
Kulinarny hit sezonu
Przepis na chłodnik z ogórków

Składniki:

jogurt naturalny 1szt
kefir 1/2 litra
ogórek zielony 4 szt
koperek
czosnek 2 ząbki
pieprz
pietruszka
szczypiorek
sól
cytryna
jajko 4 szt

Sposób przygotowania:

Śmietanę 18 % ale może być 12 mieszamy z jogurtem i 1/2 litra kefiru. Szczypiorek,koperek i natkę siekamy i dodajemy do bazy chłodnika. Jajka gotujemy na twardo,obieramy i kroimy w ćwiartki. Ogórki myjemy i ścieramy na tarce duże oczka. Dodajemy do chłodnika -mieszamy. Dodajemy wyciśnięty czosnek, sól i pieprz do smaku. Mieszamy wyciskamy sok z 1/2 cytryny mieszamy i chłodzimy . Podajemy z jajkiem.

 
Opieka nad dziećmi na placu zabaw podczas praktyk zawodowych w grupie opiekunek dziecicych

Okres wiosny i lata sprzyja zabawom dzieci na świeżym powietrzu, dlatego należy pamiętać o prawidłowym korzystaniu z placu zabaw. W czasie pobytu dzieci na dworze muszą być zamknięte furtki. Dzieci powinny korzystać ze sprzętu i zabawek w ogrodzie przedszkolnym w sposób bezpieczny i zgodnie z zasadami ich użytkowania (prawidłowy siad na huśtawkach, zabawkach sprężynowych, prawidłowe trzymanie uchwytów, nie wchodzenie na górne części urządzeń). Korzystanie z urządzeń na placu zabaw może być możliwe pod warunkiem, że nie stwierdzono żadnych usterek. Opiekunki z Centrum Integracji Społecznej aktywnie włączają się do gier i zabaw z dziećmi oraz dbają o bezpieczeństwo maluchów na placu lub w ogrodzie podczas praktyk zawodowych.

Więcej…
 
Grupa gospodarcza - praktyki zawodowe w sezonie wiosenno-letnim

W sezonie wiosenno-letnim uczestnicy grupy gospodarczej z zaangażowaniem włączają się w prace pielęgnacyjne zieleńców w poszczególnych miejscach praktyk. Do prac tych należą min.: siew, renowacja i koszenie trawników, sadzenie roślin sezonowych na rabatach i w pojemnikach, podlewanie i nawożenie roślin, odchwaszczanie ciągów komunikacyjnych, przycinanie żywopłotów oraz prace porządkowe.

Pod koniec maja bieżącego roku uczestnicy grupy konserwator terenów zielonych wraz z instruktorem zagospodarowali teren zieleni przy środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmie. Po wcześniejszym zaplanowaniu prac wysadzono zakupione rośliny, wysiano trawnik, nawożono rośliny oraz przycięto krzewy. Natomiast uczestnicy grupy pracownik gospodarczy nabyli umiejętności komponowania, sadzenia i pielęgnacji roślin w donicach kwiatowych zewnętrznych.

Więcej…
 
Dzień Ddziecka 2017 r

W dniu 09.06.2017 r. zorganizowaliśmy na terenie Centrum Integracji Społecznej w Chełmie Dzień Dziecka dla dzieci naszych uczestników. Dzieci i rodzice wspólnie spędzili czas kolorując, wykonując własnoręcznie misie? przytulanki, grając w gry planszowe, bawiąc się ciastoliną i "piaskiem magnetycznym". Mogły także pomalować buzie. Czas umilała dziecięca muzyka i poczęstunek przygotowany przez grupę kulinarną. Każdy mały uczestnik zabaw otrzymał na zakończenie upominek oraz dyplom uczestnictwa w naszym spotkaniu. Był to dzień pełen wrażeń, spędzony w miłej i radosnej atmosferze.

Więcej…
 
Spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne z pracownikiem PUP dotyczące zatrudnienia wspieranego oraz innych form wsparcia ze strony Powiatowego Urzędu Pracy.


 
Badania profilaktyczne

W dniu 25.05.2017 r. i 01.06.2017 r. nasi uczestnicy po raz kolejny wzięli udział w badaniach profilaktycznych prowadzonych przez Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie. Były to badania:

  • Profilaktyka raka piersi - nauka kobiet samobadania piersi
  • Profilaktyka chorób układu krążenia
  • Profilaktyka osteoporozy - badanie gęstości kości

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 30