Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Zaproszenie do uczestnictwa w grupie malarz-tapeciarz

 
Remont toalet w Urzędzie Miasta

Pod nadzorem instruktora uczestnicy grupy malarz-tapeciarz wykonują gruntowny remont toalet w Urzędzie Miasta.

 
Pracowita jesień w grupie gospodarczej

Z pozoru może się wydawać, że jesienne prace w ogrodach i terenach zielonych ograniczają się tylko do zgrabienia liści. Jednak, tak naprawdę jest to jedna z wielu czynności, jaką należy wykonać, by wiosną zieleńce i ogrody mogły cieszyć nas pięknym widokiem. Jesień to pora roku podczas której dokonujemy nowych nasadzeń drzew, krzewów oraz roślin cebulowych i bylin. W tym czasie wykonujemy liczne prace porządkowe i pielęgnacyjne na trawniku. Zabezpieczamy rośliny przed nadchodzącymi przymrozkami, poprawiamy właściwości gleby przez przekopywanie oraz nawożenie roślin specjalnymi nawozami jesiennymi. Likwidujemy zwiędłe kwiaty letnie, a w pojemnikach tworzymy kompozycje z pięknie kwitnących chryzantem i wrzosów. Do naszych dodatkowych czynności dodać można zabezpieczanie przed działaniem czynników atmosferycznych elementów architektury parków, ogrodów czy placów zabaw.

 
Zaproszenie do uczestnictwa

 
Zaproszenie do współpracy

Centrum Integracji Społecznej ul. Połaniecka 10, 22-100 Chełm zaprasza do współpracy osoby posiadające minimum wykształcenie średnie zgodne z przedmiotem warsztatów oraz uprawnienia pedagogiczne. Oferujemy umowę o pracę na czas zastępstwa (pełny etat) na stanowisku INSTRUKTOR REINTEGRACJI ZAWODOWEJ dla grupy kucharz.

Jeżeli jesteś osobą otwartą, komunikatywną, sumienną czekamy właśnie na ciebie. W zamian oferujemy pracę w przyjaznej atmosferze i zgranym zespole oraz możliwość osobistego i zawodowego rozwoju.

Czekamy na zgłoszenia:

Centrum Integracji Społecznej w Chełmie przy ul. Połanieckiej 10
Tel. 82 563 73 79
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 
Warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej

 
Warsztaty umiejtności społecznych

Uczestnicy projektu z każdej grupy zawodowej biorą udział w zajęciach warsztatowych dotyczących umiejętności społecznych. Poprzez uczestnictwo w tych zajęciach można doskonalić posiadane już umiejętności interpersonalne, poszerzyć repertuar zachować wykorzystywanych w relacjach z innymi ludźmi co wpływa pozytywnie na jakość tych kontaktów. Uczestnictwo w tych zajęciach pobudza także potrzebą samorealizacji oraz rozwoju osobistego.


 
Nasze wsparcie w pracach remontowych i porządkowych

Od połowy sierpnia 2017r. uczestnicy grupy malarz-tapeciarz oraz grupy gospodarczej aktywnie wspierają przebudowę i remont szkolnej  stołówki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarneckiego. W tym okresie wykonywali również prace malarskie w środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmie.

 
Teoria zawodu w grupie opiekunek

W grupie opiekunek dziecięcych i osób starszych wraz z rozpoczęciem kolejnej edycji projektu "CIS nowa szansa- nowe możliwości" rozpoczęły się zajęcia teoretyczne prowadzone przez instruktora grupy. Teoria zawodu realizowana jest w odrębnych blokach tematycznych dla opiekunek dziecięcych i osób starszych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 80 godz dla każdej z grup.Wiadomości teoretyczne stanowić niezbędne uzupełnienie umiejętności nabywanych podczas praktyk zawodowych.


 
Kurs - obsługa wózków jezdnych widłowych

Z początkiem grudnia 2017 roku siedmioro uczestników grupy gospodarczej oraz trzech uczestników grupy malarz - tapeciarz rozpoczło kurs "obsługa wózków jezdniowych widłowych" obejmujący w pełnym zakresie zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Dzięki uczestnictwu w kursie nasi beneficjenci mają szansę na podniesienie własnych kwalifikacji zawodowych, czym zwiększą swoje szanse na zatrudnienie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 35