Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Prace remontowe malarsko-tapeciarskie w ramach projektu "CIS - nowa szansa - nowe możliwości"

Praktyczna nauka zawodu grupy malarz - tapeciarz w Domu Dziennego Pobytu w Chełmie.

Więcej…
 
Spotkanie wielkanocne 2017r

Z okazji Świąt Wielkanocnych w Centrum Integracji Społecznej zorganizowaliśmy spotkanie dla uczestników i pracowników. W ramach konkursu na najpiękniejszą pisankę zaangażowaliśmy się w ozdabianie jaj (metoda skrobania). Z pisanek wykonanych przez uczestników wyłoniono trzy najładniejsze pisanki. Ponadto mogliśmy degustować świąteczny barszczyk przygotowany przez grupę kulinarną. Spotkanie przebiegało w wiosennym nastroju i miłej atmosferze.

Więcej…
 
Życzenia świąteczne

 
Targi Edukacji i Pracy

W dniu 7 kwietnia 2017 r. zostały zorganizowane w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przez Ochotnicze Hufce Pracy Targi Edukacji i Pracy. Nasi uczestnicy również uczestniczyli w targach, mogli zapoznać się z ofertami pracy krajowej i zagranicznej, ofertami edukacyjnymi i szkoleniowymi.

Więcej…
 
Praca z grupami opiekunek dziecicych i osob starszych oraz grup gospodarczych

Wykonywanie kartek świątecznych, stroików i tablicy z aktualnymi informacjami na temat grup zawodowych.

Więcej…
 
Wiosna sprzyja aktywności seniorów
Niskie zimowe temperatury, wcześniej zapadający zmierzch, śnieg i śliskie powierzchnie nie sprzyjają aktywności wśród seniorów szczególnie na świeżym powietrzu. Wiosna to jednak bardzo szczególny czas.Po zimowym leniuchowaniu warto byłoby się nieco rozruszać. Zastałe kości i mięśnie potrzebują ruchu i dostępu do świeżego powietrza. Należy pamiętać,że ruch to także lepiej działający układ oddechowy, układ krążenia a nawet poprawa pracy układu pokarmowego. Nie wspominając już o lepszym samopoczuciu psychicznym i ogromnej radości, jaką sprawia przebywanie na dworze. Wybór aktywności fizycznej jest uzależniony od stanu zdrowia każdego z nas. Niektórzy lubią biegać i wychodzi im to na zdrowie, a innym nawet przy truchtaniu wysiadają stawy. Dlatego warto poszukać rodzajów aktywności na miarę swoich możliwości. W ostatnim czasie hitem wśród seniorów jest nordic walking, czyli spacer z kijkami. Warto też zastanowić się nad jazdą na rowerze albo skorzystać z możliwości jakie dają siłownie pod chmurką. Ilość treningów najlepiej dostosować do swoich możliwości.

Jeżeli to możliwe, każdego dnia należy skorzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Zaleca się codzienny spacer 30 -60 min.Typowe zajęcia ruchowe wskazane są 2-3 razy w tygodniu np. kolarstwo, pływanie. Ruch, a zwłaszcza aktywność na świeżym powietrzu doskonale działają na nasz organizm. Spowalniają procesy starzenia, poprawiają kondycję mięśni i kości, wspomagają pracę płuc i serca. Warto jednak pamiętać, że w wieku 60+ sam ruch nie wystarczy. Aktywny sezon warto rozpocząć od prawidłowej diety, wyeliminowaniu szkodliwych używek i poprawie jakości zdrowia psychicznego. Wiosna to przecież czas, by częściej wychodzić z domu a tym samym odnowić kontakty towarzyskie oraz rozwijać swoje zainteresowania. Nie należy jednak zapominać o przyjmowaniu zaleconych leków. Dobre samopoczucie psychiczne i aktywność fizyczna są gwarancją długiego życia w pełnym zdrowiu.

 
Warsztaty umiejtności społecznych

"Ślepiec" - ćwiczenia dotyczące budowania zaufania.

Więcej…
 
Wiosenne sprzątanie
Duże ocieplenie, zanik śniegu, a przede wszystkim nadchodząca dużymi krokami wiosna, stanowi dobrą okazję do porządków po zimie na skalę całego miasta. A jest co sprzątać ! Niestety ustępująca zima obnażyła nasze niedbalstwo i ignorancję, jeśli chodzi o dbanie o czystość i porządek zwłaszcza w strefie publicznej (gdzie każdy czuje się chyba anonimowy i zwolniony z odpowiedzialności za czystość naszego miasta). Mimo licznych publicznych śmietniczek - stojących obok szkół, urzędów czy choćby przystanków autobusowych nie da się nie dostrzec na każdym kroku wszechobecnych śmieci (papiery, papierki, butelki, kapsle, niedopałki papierosów, gumy do żucia czy psie odchody na trawnikach ?). Robotnicy oczyszczania miasta, pracownicy gospodarczy czy konserwatorzy terenów zielonych poszczególnych zakładów pracy mają nie lada wyzwanie. Oprócz przygotowania terenów zielonych do sezonu wiosennego "toczą walkę" z epidemią nieestetycznych, drobnych śmieci porzuconych gdzie popadnie przez niejednego (starszego i młodszego) mieszkańca naszego miasta. Nie jest to powód do dumy i nie taki powinniśmy dawać przykład naszym dzieciom, nie takie stwarzać im warunki do rozwoju.

Dzieci od nas powinny uczyć się dbania o środowisko i porządek na zewnątrz (jako coś naturalnego i niezbędnego). Fakt, że jest ktoś, kto wykonuje prace porządkowe zawodowo nie zwalnia nas od pojedynczej odpowiedzialności obywatelskiej za czystość w naszym mieście. Niech to nie będzie przymus, a radosny obowiązek, który przyniesie pożytek wszystkim mieszkańcom. Spójrzmy też czasem z szacunkiem i podziwem na niełatwą pracę pracowników porządkowych czy konserwatorów terenów zieleni, ponieważ to dzięki nim wiosna ma barwę soczystej zielonej trawy i pierwszych kwitnących kwiatów.

 

Więcej…
 
Fryzjer to nie zawód - fryzjer to styl

Uczestniczki grupy stylizacji odbywając praktyki zawodowe w salonach fryzjerskich są zachęcane do przekraczania granic wyobraźni, stosowania własnych technik i realizacji odważnych wizji. KREATOR to nie tylko fryzura (mimo, że ona jest najważniejsza), ale także oryginalny i spójny z resztą wizerunku makijaż oraz charakterystyczny ubiór. Każdy detal ma tu znaczenie!


 
Grupowe poradnictwo prawne w ramach projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości"

W ramach zajęć z poradnictwa prawnego poruszane są następujące tematy:

  • Postępowanie administracyjne i zasady postępowania administracyjnego
  • Postępowanie apelacyjne
  • Lokale komunalne i socjalne
  • Organy samorządu terytorialnego
  • Alimenty
  • Powszechna pomoc prawna
Każdy uczestnik może skorzystać z poradnictwa indywidualnego z prawnikiem.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 31