Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Spotkanie informacyjne z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie

Centrum Integracji Społecznej w Chełmie zorganizowało w czerwcu spotkania dla uczestników z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie. Pani Bożena Dziewulska przedstawiła zasady zatrudnienia wspieranego oraz przybliżyła inne instrumenty rynku pracy realizowane przez PUP. Kolejne spotkanie dotyczyło pozyskiwania dotacji z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej w tym spółdzielni socjalnej.

 
Z wizytą w muzeum

Dnia 7 czerwca 2018 roku wybraliśmy się do Muzeum Ziemi Chełmskiej. Mogliśmy tam obejrzeć aktualne wystawy - przy ul. Lubelskiej 55: „W gościnie u biskupa – sztuka barokowa ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach”, „SIMON MONDZAIN malarstwo, rysunek”, „Marszałek Józef Piłsudski. Honorowy obywatel miasta Chełm”, malarstwo Janusza Oskara Knorowskiego oraz dzieła „Związanych z Chełmem” oraz w budynku przy ul. Lubelskiej 57 / Podwalnej zaprezentowane były wystawy „Rzeczy różne. Dary do kolekcji Muzeum Ziemi Chełmskiej”, Chełmscy Żydzi, Skarby przyrody. Nasi uczestnicy z dużym zainteresowaniem oglądali zbiory chełmskiego muzeum, są one godne polecenia, więc zachęcamy do odwiedzin w naszym muzeum.

Więcej…
 
Kwiaty w naszym mieście

Na terenie naszego miasta zawitało lato. Na rabatach, rondach, kwietnikach i w parkach zakończono sadzenie kwiatów sezonowych pięknie prezentujących się na tle soczystej zieleni traw, krzewów i drzew. Coraz chętniej też mieszkańcy miasta zdobią prywatne balkony i tarasy ciekawymi kompozycjami kwitnących roślin, traw czy nawet ziół. Warto! Ich pielęgnacja nie jest przecież czasochłonna czy skomplikowana. Obok popularnych pelargonii, petunii, begonii czy aksamitek od kilku lat pojawiają się również: bakopy, stokrotki afrykańskie, niecierpki, bidensy, żeniszki, szałwie, fuksje, heliotropy czy kany. Między kompozycjami z kwiatów dostrzec można też rośliny, których największe walory ozdobne stanowią liście. Są to np.: ipomey, kacanki, tojeści rozesłane, koleusy, wilce, hosty czy plektrantusy (komarzyce). Nie trzeba nikogo przekonywać o zaletach sadzenia letnich roślin ozdobnych. Dostarczają one nam wszystkim miłych, estetycznych wrażeń podczas codziennego przemieszczania się po mieście czy odpoczynku w zaciszu domowego tarasu. Również uczestnicy grupy gospodarczej przyczynili się do upiększenia miasta kwiatami podczas praktyk zawodowych wraz z pracownikami MPGK.

Więcej…
 
Grupa malarz-tapeciarz podczas zajęć w pracowni

 
Dni Otwarte Funduszy Europejskich - podziękowania

 
III Wojewódzkie Mistrzostwa w Tenisie Stołowym osób niepełnosprawnych „Smakuj sukces”

W dniu 17 maja 2018 roku w Hali Sportowej MOSiR w Chełmie odbyły się III Wojewódzkie Mistrzostwa w Tenisie Stołowym osób niepełnosprawnych „Smakuj sukces”. Organizatorami turnieju  byli: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Młodzież Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego im. Władysławy Szoc w Chełmie oraz Chełmskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego „Kwadrat". Imprezę objął patronatem honorowym Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego. Swój wkład w organizację turnieju miało także Centrum Integracji Społecznej w Chełmie którego to grupa kucharz w ramach praktyk zawodowych przygotowała gorący posiłek.

Więcej…
 
Nowe trendy w stylizacji paznokci

Kolejne zajęcia z doskonalenia techniki żelowej przedłużania oraz stylizacji paznokci.

Więcej…
 
Dzień Otwarty w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich dnia 11.05.2018r. w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie przedstawiono prezentację projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 - 2020 Oś 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.1 Aktywne włączenie współfinansowany ze środków EFS. Zainteresowane osoby wzięły udział w warsztatach umiejętności społecznych, warsztatach aktywizacji zawodowej, zajęciach w pracowni kulinarnej oraz fryzjerskiej. W punkcie informacyjnym można było uzyskać informacje dotyczące realizowanego projektu, uczestnictwa w programie CIS, rekrutacji do kolejnej edycji zatrudnienia socjalnego oraz otrzymać materiały promocyjne EFS. Dzień Otwarty w CIS spotkał się ze sporym zainteresowaniem, szczególnie ze strony przyszłych kandydatów do następnej edycji programu. Uczestnicy wydarzenia mogli także zagłosować na jedną  z wybranych przez siebie inwestycji, która według nich jest najlepsza, najciekawsza, najbardziej potrzebna.

Więcej…
 
Edukacja zdrowotna – zajęcia plenerowe

W ramach zajęć z edukacji zdrowotnej realizowano tematy dotyczące stylu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Niestety, większość z nas zapomina, że tak zwany aktywny wypoczynek jest dla naszego organizmu korzystniejszy niż wypoczynek bierny. By o tym sobie przypomnieć wyruszyliśmy wspólnie z uczestnikami na wiosenną wędrówkę po parku.

 
Odkrywanie nowych smaków

Grupa kucharz na zajęciach praktycznych w pracowni kulinarnej odkrywała smaki lata przygotowując potrawy z kuchni bałkańskiej i gruzińskiej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 38