Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Zajęcia z rozliczania pit

W ramach zajęć z edukacji ogólnej uczestnicy zapoznali się z zasadami sporządzania deklaracji podatkowych . Dowiedzieli się jak rozliczyć podatek roczny indywidualnie, z małżonkiem lub samotnie wychowując dzieci.

 
"Mikro-innowacje - makro-korzyści"

W dniu 17. 02.2017 r. w siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Chełmie miała miejsce konferencja dotycząca projektu "Mikro innowacje-makro korzyści", którego organizatorami są Lubelska Fundacja Rozwoju i Miejski Urząd Pracy w Lublinie.


Więcej…
 
Grupa malarz - tapeciarz podczas praktycznej nauki zawodu w pracowni

Układanie tapety winylowej i przygotowywanie powierzchni pod tapetowanie.

Więcej…
 
Psychoedukacja rodzinna prowadzona przez psychologa w ramach projektu "CIS - nowa szansa - nowe możliwości"

Uczestnicy projektu "CIS nowa szansa -  nowe możliwości" biorą udział w zajęciach psychoedukacji rodzinnej. Tematyka poruszana na tych zajęciach dotyczy relacji partnerskich, rodzinnych oraz wychowawczych. Są to zajęcia warsztatowe. Uczestnicy wykonują ćwiczenia, dyskutują na ważne tematy, wymieniają się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami, dzięki czemu mogą zmieniać dotychczasowe, często nieprawidłowe sposoby zachowania w relacjach z bliskimi osobami na bardziej satysfakcjonujące.

Więcej…
 
Praktyki zawodowe w grupie opiekunek dziecięcych i osób starszych

Miejsca praktyk zawodowych:

  1. Mieszkania Wieloprofilowe Chronione
  2. Dział Usług Opiekuńczych ? MOPR
  3. Zakład Pielęgnacyjno -  Opiekuńczy
  4. Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1
  5. Opieka dzienna " Bajkowy Ogród"
  6. Przedszkole Miejskie Nr 5

Więcej…
 
Kurs obsługa wózków jezdniowych widłowych

Pod koniec grudnia 2016 roku ośmioro uczestników grupy gospodarczej oraz dwóch uczestników grupy malarz - tapeciarz ukończyło kurs "obsługa wózków jezdniowych widłowych" obejmujący w pełnym zakresie zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Dzięki uczestnictwu w kursie nasi beneficjenci podnieśli własne kwalifikacje zawodowe, czym zwiększyli swoje szanse na zatrudnienie.

Więcej…
 
Edukacja zdrowotna

W Centrum Integracji Społecznej prowadzone są przez socjoterapeutę zajęcia z Edukacji zdrowotnej. Tematy omawiane podczas spotkań dotyczą zachowań prozdrowotnych, promocji i zdrowia. Celem zajęć jest kształtowanie zdolności dokonywania wyboru zachowań właściwych dla zdrowia własnego i innych ludzi.

Edukacja zdrowotna to nie tylko przekazywanie wiedzy o tym, co jest korzystne lub szkodliwe dla zdrowia, lecz również rozwijanie umiejętności, a także nawyków, które pomogą skutecznie wykorzystywać tą wiedzę.

Więcej…
 
Edukacja ogólna

W ramach reintegracji społecznej odbywają się zajęcia z edukacji ogólnej.

Są w nich prowadzone działania o charakterze edukacji ogólnej, które w znaczący sposób mogą się przyczynić do reintegracji społecznej. Poruszane są zagadnienia z zakresu planowania życia, zaspokajania własnych potrzeb, gospodarowania posiadanymi środkami, kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej. Uczestnicy nabywają umiejętności w zakresie podstaw obsługi komputera w systemie Windows oraz podstawy internetu. Poznają zasady "savoir-vivre" w różnych sytuacjach - czyli o dobrych manierach. Uczą się budowania osobistego wizerunku a także wzmocnienia motywacji do podjęcia aktywności zawodowej.


Więcej…
 
Zajęcia praktyczne grupa kucharz

Grupa kucharz liczy 7 kobiet. Uczestniczą one w zajęciach praktycznych przeprowadzanych w dobrze wyposażonej pracowni w Centrum Integracji Społecznej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Uczestniczki szkolone są przez instruktora grupy w oparciu o nowoczesne standardy wymagane w tym zawodzie.


W pracy kucharza najistotniejszy jest dobry, niepospolity smak. Istotna jest też wyobraźnia i zmysł estetyczny, gdyż sposób podania potrawy jest równie ważny jak jej smak. Pożądane cechy to także samodzielność i inicjatywa, które pozwolą na sporządzanie smacznych i wykwintnych.


Więcej…
 
Zabawa choinkowa

W dniu 29.12.2016 w siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Chełmie odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci uczestników. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi przyjemnie spędzili czas biorąc udział we wspólnych zabawach.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 31