Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Podziękowania dla CIS

 
Psychoedukacja rodzinna - "Kilka słów o autyzmie"

W dniu 20.04.2018 roku w grupie opiekunek dziecięcych i osób starszych odbyły się zajęcia dotyczące Autyzmu wczesnodziecięcego. Panie wymieniały się własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami związanymi z tym zagadnieniem.

 
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Centrum Integracji Społecznej w Chełmie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

Dni Otwarte w CIS – 11.05.2018 w godzinach od 9:00 – 14:00

Tytuł wydarzenia: „CIS szansą na własny rozwój”

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 od prezentacji realizowanego obecnie projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.1 Aktywne włączenie.

Zainteresowane osoby będą mogły wziąć udział w prowadzonych przez Centrum warsztatach i zajęciach prowadzonych przez  instruktorów reintegracji zawodowej, doradcę zawodowego, psychologa, pracownika socjalnego.

W punkcie informacyjnym można będzie  uzyskać  informacje dotyczące uczestnictwa w programie CIS, rekrutacji do kolejnej edycji zatrudnienia socjalnego, uzupełnić  wstępne dokumenty (Formularz zgłoszeniowy)

 
Zajęcia praktyczne grupy stylizacja

Podczas zajęć praktycznej nauki zawodu uczestniczki grupy stylizacji nabywały wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu pielęgnacji i stylizacji dłoni; uczyły się ozdabiania paznokci oraz wykonywania manicure hybrydowego i przedłużania paznokci.

Na czym polega stylizacja paznokci metodą żelową?

Manicure żelowy to jedna z podstaw pracy profesjonalnej stylistki paznokci. Jest to obok manicure hybrydowego jedna z najpopularniejszych metod stylizacji. Żelowa stylizacja paznokci, zwana inaczej metodą światłoutwardzalną bądź modelowaniem światłem, wymaga użycia specjalnego żelu oraz lampy UV/LED.

Jak przedłużyć paznokcie za pomocą żelu?

Przedłużanie paznokci metodą żelową jest możliwe dzięki użyciu specjalnego szablonu/formy. Szablon to mała naklejka, umieszczana pod wolnym brzegiem naturalnego paznokcia. Nadruk na szablonie pozwala w prosty sposób nadać płytce paznokcia odpowiedni kształt i upragnioną długość. Po utwardzeniu żelu szablon usuwa się. Manicure żelowy na formie to sposób na przedłużenie paznokci bardzo zbliżony do natury.

Więcej…
 
Zdrowa kuchnia

Grupa kucharz w ramach zajęć w pracowni kulinarnej wykonała smaczną i zdrową sałatkę z dodatkiem prażonego słonecznika. Gorąco polecamy na rodzinne spotkania.

 
Spotkanie wielkanocne dla uczestników i pracowników CIS

W dniu 28 marca 2018 roku zorganizowaliśmy spotkanie wielkanocne dla uczestników i pracowników CIS. Wysłuchaliśmy prezentacji dotyczącej zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Uczestnicy wzięli udział w konkursie na najładniejszą pisankę, którą samodzielnie wykonali. Wyłoniliśmy trzy najpiękniej oskrobane jajka. Ponadto każda z grup mogła ozdobić mazurki wielkanocne przygotowane przez grupę kulinarną. Spotkanie upłynęło w świątecznej i radosnej atmosferze.

Więcej…
 
Życzenia świąteczne

 
Teoria zawodu w grupie gospodarczej

Grupa gospodarcza II edycji projektu uczestniczy w zajęciach z teorii zawodu prowadzonych przez instruktora reintegracji zawodowej. Tematyka zajęć dotyczy głównie zasad profesjonalnego sprzątania oraz pielęgnacji i zakładania terenów zieleni z uwzględnieniem podziału na dwie podgrupy, tj. gracownik gospodarczy i konserwator terenów zielonych.

 
Wiosenne gotowanie

A oto zdjęcia z pracowitego dnia grupy kucharz. Zajęcia w pracowni kulinarnej.

Więcej…
 
Samodzielne rozliczanie deklaracji podatkowych PIT

W ramach zajęć z edukacji ogólnej uczestnicy zapoznali się z zasadami rozliczania podatku rocznego indywidualnie, z małżonkiem lub samotnie wychowując dzieci.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 38